مزاج شناسی -مزاج صفراوی-طب سنتی

تعداد امتیاز: 0

مزاج شناسی -مزاج صفراوی-طب سنتی

بنام خدای یکتا 

جهان و کائنات پایه آنها بر اساس سلامتی و تندرستی و ثروت و یگانگی و همه خوبی هاست و یکی از عوامل سلامتی ذهن و جسم و روح شناخت مزاج و با شناخت مزاخ به خودشناسی می باشد .بنده عبدلی با مطالعه و کمک از اساتید بزرگ طب سنتی در تلاش هستم تا مطالب مهم و سازنده نسبت به طب سنتی در اختیار شما قرار داده 

                                                                                                        مزاج شناسیمزاج صفرا 

صفراء : در لغت به معنای زردی است و در اصطلاح ترشحات زردرنگ کبد را گویند ، طبیعت صفراء  گرم و خشک است و مواد غذایی صفرازا گرمای زیادی را در بدن تولید می‌کنند. اما درمان این عارضه در افراد بالغ طبق روایات معصومین : با سه روش انجام می‌شود که عبارتند از: 1- قی 2- تنقیه 3- حجامت که در کنار این سه روش درمانی ، پرهیز از موارد صفرازا هم توصیه می‌شود ، ضمن اینکه در بین غذاهای معمول مردم از نخود به عنوان صفرا بر (یعنی ضد صفرا) نام برده می‌شود.

در روایات و کتب طب سنتی از صفرا به عنوان سم خون نام برده شده است، پونه (سبزی یا عرق آن) در رفع این عارضه بسیار مفید و کارساز خواهد بود. در یک انسان عادی و سالم میزان صفرا یک درصد باید باشد

مشخصات افراد صفراوی

بازتاب روانی و رفتاری در افراد صفراوی :

علاقمند به شعر و ادبیات، دارای استعداد خشونت و بدخلقی ، پائیز و زمستان را دوست دارند،گاهی با اراده و گاهی سست ، گاهی پرانرژی گاهی کم‌انرژی، دارای استعداد معنوی به صورت مقطعی، تند و تیز و بی قرار، ناآرام و دودل ، گاهاً باعث رنجش دیگران می‌شود،  تیزبین و دقیق در برخی ابعاد ، مقید به اصول ، منظم و حساس ، آینده‌نگر و گاهاً خیالباف و دقیق در تصمیم‌گیری ، حاضرجواب و باهوش ، گاهاً سخاوتمند ، میل بالای جنسی و توان جنسی متغیر ، سریع، چالاک و پرانرژی ، علاقه زیاد به آب یخ و یخ ، تمایل به سردی‌ها دارند و از گرمی‌ها گریزانند .

علائم پوستی و گوارشی صفراوی‌ها:

دارای پوستی خشک ، زبر و بدون رطوبت ، دارای منافذ پوستی درشت ، رگهای دست گاهی آشکار و گاهی پنهان هستند ، رنگ پوست گرایش به زردی دارد، سفیدی چشم سفید با گرایش زرد است ، مردمک چشم میشی روشن است، موی سر، خشک و ضخیم و برجسته است ، رنگ مو، سیاه و خرمایی است ، مزة دهان تلخ صبحگاهی است، غالباً دهان خشک و تشنه است ، افراد صفراوی کم اشتها هستند، توان هضم غذا بالاست، نفخ معده ندارند، یبوست ندارند ، افراد صفراوی غالباً گرایش به ترشی دارند، بوی بد دهان ندارند، بوی بد مدفوع ندارند، قار و قور شکم ندارند ، رنگ ادرار زرد تیره

برنامه تغذیه‌ای افراد صفراوی:

افراد صفراوی غالباً در اثر حجامت ، تعدیل مزاج یافته و رنگ و رویی به مراتب روشن‌تر از قبل خواهند داشت، اشتهای آنان با حجامت افزایش می‌یابد و در صورت تکرار حجامت ، چاق خواهند شد.

مصرف میوه ها ، گیاهان وغذاهای سرد و تر ، میزان صفراء را در بدن کاهش می دهد از جمله : انار وشاتوت ، زرشک ، تمشک ، زرد آلو ، هلو ، خیار ، کاهو ، هویج ، روغن زیتون ، کنجد ، سیب ،گلابی ، سوپ جو ، کدو خورشتی ، خوراک قارچ ، کدو حلوایی ، اسفناج ، گشنیز ، نخود و نخود فرنگی ، عدس ، ماش ، جو دو سر ،  لیمو عمانی

نمونه‌ای از رژیم غذایی مناسب برای افراد صفراوی کاهو می باشد که سرد و تر است و برای دفع صفرا مفید است ، انواع سالادها با سرکه ، ماهی، ماست و به طور کلی لبنیات ، مرکبات ، ماء الشعیر (آب جو) ، آبغوره ، آب‌لیمو برای صفراوی‌ها مفید و لازم است.

نکته قابل ذکر این است که مواردی که صفرا را افزایش می دهد عبارتند از: غذاهای چرب و شیرین ، پرخوری ، بعد از غذای مختصر دوباره غذا خوردن، آش رشته، ماکارونی، سیر، پیاز و شیرینی‌جات قنادی

 سردردهای صفراوی :

علائم سردرد صفراوی عبارت است از :

درد از پیشانی و جلوی سر شروع می شود ـ در گرما و با عطرهای گرم تشدید می گردد ـ این سردرد کل

پیشانی و چشم را فرا می گیرد ـ معمولا در مردها مشاهده می گردد.

درمان : سرکه انگبین (دو واحد عسل + دو واحد عرق نعنا + یک واحد سرکه انگور طبیعی) یا آب زرشک

و هر غذای  سردی یا استشمام سرکه ـ آب نارنج یا آبلیمو و… میتواند درمان اورژانسی باشد. ولی برای

درمان اساسی باید سرکه انگبین 40 روز مصرف شود و سپس با حجامت عام درمان قطعی است.

ویژگی های مزاج ها از نظر ظاهری و حالات روحی_مزاج صفراوی

فراد صفراوی یا مزاج صفراوی، طبع گرم و خشک دارند، از نظر جسمی افراد متوسط الحالی هستند. لاغر استخوانی نیستند ولی چاق هم نمی شوند. مثلاً وقتی این مزاجها را بشناسیم می‌بینیم که یک فرد بلغمی را نمی‌توان خیلی لاغر کرد یعنی اگر این فرد لاغر استخوانی شود مریض می‌شود و یا  افراد  دموی را هم  همینطور، اینها را نمی‌توان لاغرو کمر باریک  کرد . افراد  صفراوی در اندام متوسطند، رنگ پوستشان گندمگون است .

گرمی  اثر منفی  شدید رویشان دارد،  حتی با خوردن  گرمی  اینها فشارشان پایین می آید برخلاف اینکه  وقتی یک فرد بلغمی عسل می‌خورد فشارش بالا می‌رود ولی یک فرد صفراوی اگر عسل بخورد فشارش پایین می آید ، سردرد  می گیرد ، جوش  صورت  می‌زند چون  حد عادیش این است  که در همان  حد  مزاج خودش  باشد  وقتی  خیلی بالاتر رفت مشکل ایجاد می‌شود.

ادرارشان غالباً  پررنگ است، مدفوع  به راحتی دفع می‌شود مگر اینکه صفرا بالا برود . پوست  صورتشان  گندمگون  است ،  ظاهر  پوست  خشک است و رطوبت  ندارد  برخلاف  بلغمی ها  که  پوستشان  رطوبت  دارد .

از نظر بیماریها  اینها  بیشتر به  هپاتیت ، زخمهای معده ، جوشهای صفراوی و قرمز شدن  چشمها مبتلا می‌شوند.

از  نظر روحی بسیار سریع خشمگین و بسیار سریع  خاموش  می‌شوند. مثل شعله، بسیار افراد تیز و باهوشی هستند ولی حافظه  چندانی  ندارند  و انگلیسی ها  صفراویهایشان را جدا کرده و برای فرماندهی  نظامی انتخاب  می کنند چون سریعاً تصمیم گرفته و سریعاً اقدام می کنند  اصلاً فکر نمی کنند دارد چه می‌شود، کار ضربتی می کنند، زود خشم هستند ، عصبی هستند، اقدم در امور هستند که در امور جهش کرده و پیش  قدم  می‌شوند  شجاعت  بسیار بالایی در امور دارند ، اما زود و سریع خسته می‌شوند.

غذاهای  سرد  و مخصوصاً مرطوب  مثل  دوغ، شیر و ماءالشعیر اینها را سرحالتر می‌کند و برایشان نشاط‌آور است و برعکس غذاهای  گرم  برای آنها خوب نیست. خواب صفراویها بد و کوتاه و بریده بریده است، دیر به خواب  می‌روند ، افراد  بهانه گیری هستند و حوصله ندارند و بی‌حوصله  هستند.(منظور ما از اینکه فردی فلان مزاج را دارد یعنی  آن  خلط  غلبه  دارد).

در بحث دیگری تحت عنوان غلبه اخلاط در افراد  که  بعداً مطرح می‌شود خواهیم گفت که در هر کدام از این تیپها می‌تواند  خلط  دیگری غلبه کند، یعنی مثلاً فردی صفراوی باشد ولی بلغم در او غلبه کند یا برعکس فردی بلغمی باشد و صفرا در او غلبه کند. منظور ما از مزاج  یک  فرد ژنتیک است و در حالت صحت هیچ  مشکلی  در فرد ایجاد  نمیکند مگر اینکه خلطی در بدن جا به جا شود و مثلاً فردی که تیپش یک مزاجی است یعنی اینطوری خلق شده است.

از نظر طب سنتی  جدولهای  چاقی و لاغری و … همه بلااستفاده است چون آدم  را ماشین نمی‌دانند که اینطور تصور کنند، آدم ممکن است یکی لاغر، یکی چاق، یکی کوتاه و دیگری بلند باشد. در آیور ودای هند، کافا و بی تا و با تا وجود دارد یعنی مزاج دموی را ندارند یعنی  بلغمی ، صفراوی و سوداوی دارند چرا؟ گفت: «چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند» در شبه قاره هند محیط طوری است که دموی ندارند یعنی آب و هوا طوری است که دموی پرورش پیدا نمی کند ، یعنی همه یا  لاغرند یا خیلی چاق و فرد  با طبع دموی اصلاً ندارند. الان هم  در شهرها  دموی  کم پیدا می‌شود مگر در روستاها، آنهم در جاهای  سرد سیر که غذاهای سالم بخورند شاید زیادتر باشد مثل افرادی که در آذربایجان هستند که  افرادی  هیکلی هستند (در کل سردی برای بدن بهتر است) .
سئوال  حاضرین : تعامل  این مزاجها با همدیگر چگونه است؟  فقط  یک  سری  مباحث  گسترده  در طب پیدا می‌شود  مثلاً  همانطور  که گفتیم آب و آتش با هم جور نمی شوند . بوعلی هم در جایی می گوید که یکی از علل نازایی در صورتیکه هر دو فرد سالم باشند این است  که  این  دو هم مزاج باشند فرض کنید دو تا بلغمی یا دو تا صفراوی  باشند مثلاً دو تا صفراوی هر دو تا گرم و خشک هستند پس یک اسپرم گرم و خشک در یک محیط گرم و خشک پرورش پیدا نمی کند یا دو تا سرد و تر( دو  تا  بلغمی ) همین  طور پس در یک سری مباحث گسترده مثل فوق این را می‌توان مطرح کرد.

البته  درآوردن  و استخراج  طبایعی  که با  هم جور  می شوند خیلی سخت نیست  مثلاً  با ،رمالی ( کلاس  جادوگری) . علوم  قدیم  را  هر  کدام یک خصوصیتی برایشان ذکر می کنند مثلاً ادبیات خواندن غرور می آورد، فقه خواندن  متانت  می آورد ، فلسفه  جنون  می آورد، طب جدید به نظر استاد قساوت  قلب و طب  قدیم اعتیاد می آورد و  فردی  که داخل  شد دیگر نمی‌تواند بیرون برود و باید خودش را مشغول کند.
سئوال حاضرین : آیا  حالات روحی  هر  کدام از این مزاجها ثابت می ماند یا نه ؟ استاد فرمودند نه مثلاً در داستانی که ازبقراط ذکر شده می گویند که بقراط  در اواخر عمرش به  دیری  در  کوهی رفت  و خادمش  را که یک نقاش  بود  در پایین کوه  گذاشت و گفت هر که آمد سراغ من برای ملاقات من شما اول عکسش را برای من در کاغذی بکش و برای من بیاور تا ببینم خصوصیت  اخلاقی اش طوری است که من با او صحبت کنم یا نه، و مرد نقاش این  کار را می کرد و بقراط با توجه به تیپ شناسی همین طور افراد را  از روی  نقاشی عکسشان رد  می کرد . یکبار  وقتی  نقاش پیش بقراط رفت این را ثابت کرد که می‌شود شخصی با یک قیافه بیاید و خصوصیات دیگری  داشته  باشد  پس اینها قابل تغییر است . البته حالات بدنی اش شاید قابل  تغییر  نباشد  ولی حالات روحی اش حتماً قابل تغییر است . اگر کسی بتواند  تغییر دهد کار مهمی کرده است یعنی مثلاً یک فرد دموی اگر بذل و بخشش  داشت  خیلی  مهم  نیست ولی اگر یک فرد سوداوی توانست بذل و بخشش  کند آن مهم است و یا اگر یک فرد صفراوی  توانست خشم خود را کنترل کند آن مهم است.
غذاها  ،  یک  حالت  غذائیت دارند مثلاً زرده تخم مرغ کثیرالغذاست یعنی غذائیتش  بالاست، غذاها یکبار از نظر غذائیت بررسی می‌شوند و  یکبار از نظر  کیموسی که تولید می کنند مثلاً می گوئیم بادنجان ردئی الکیموس است یعنی  شیرابه هایی  که  در معده از آن گرفته می‌شود چیز پستی است و یا عسل  صالح الکیموس است یعنی شیرابه هایی که در معده از آن گرفته می‌شود  شیرابه  خوبی  است یا مثلاً گاهی سردی و گرمی را بررسی می کنیم مثلاً  در مورد  است می گوئیم  صفراوی  مزاج اگر ماست بخورد حالش بهتر می‌شود به  هر حال ماست هم یک حالت غذائیت دارد مثل عسل ولی عسل غذائیتش بالاست یعنی  کثیرالغذاست  یا  ماست  قلیل الغذاست یعنی ماست  فیبر زیادتری  دارد  که  برای  صفراوی  مزاجها  بهتر است یعنی بدنشان  با  آن  راحتتر است ، یعنی حالتهای عصبی و تندخویی  و حتی سردرد  و درد معده و هپاتیت… در این فرد صفراوی با ماست بهتر می‌شود. افرادیکه هپاتیت  می‌گیرند گرمی مثل ادویه و عسل و شیرینی‌جات نخورند. فرد صفراوی وقتی چیز سرد می‌خورد غذائیت برایش ایجاد می‌شود اگرچه زیاد  غذائیت  ندارد  مثلاً وقتی  با شعله‌ای غذا می‌پزیم اگر، به این گاز بنزین سوپر اضافه نمائیم، شعله اش خیلی بیشتر می‌شود پس در افراد  صفراوی دیگر به بنزین سوپر نیاز نداریم چون خودش حالت  صفراوی  دارد. افراد صفراوی عروقشان وسیعتر است، پمپاژ قلب در اینها راحت تر است، تنفسشان راحت‌تر است، حجم ریه ها نیز وسیعتر است.

چگونگی تشخیص افراد صفراوی از سوداوی‌مزاج ها

 

یک کارشناس طب سنتی گفت: مزاج خشک موجب لاغری افراد می‌شود, اگر خشکی یا لاغری با گرما همراه شود، فرد صفراوی خواهد بود. همچنین گرما موجب عضله سازی است.

, مزاج شناسی در طب سنتی بسیار اهمیت دارد چرا که با شناخت مزاج بیماری را بهتر می‌توان درمان کرد. بسیاری از متخصصان طب سنتی بر این باورند که درمان بیماری‌ها با شناخت صحیح مزاج زودتر به نتیجه خواهد رسید.

مزاج خشک موجب لاغری افراد می‌شود

سید جواد علوی کارشناس طب سنتی درباره خشک‌مزاجان اظهار داشت: مزاج خشک موجب لاغری افراد می‌شود و بنابراین 2 نوع مزاج خشک بیشتر نخواهیم داشت که شامل گرم و خشک یا صفراوی، سرد و خشک یا سوداوی است.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: شاخص لاغری «برجسته بودن تیغه بینی، غضروف حنجره و مفاصل (مانند مفاصل انگشتان) است. فرد لاغر را به‌طور معمول می‌توان با دیدن تشخیص داد.

 

گرما موجب عضله‌سازی در بدن می‌شود

علوی بیان داشت: اگر خشکی یا لاغری با گرما همراه شود، فرد صفراوی خواهد بود. گرما موجب عضله سازی در بدن می‌شود. پس لاغر عضلانی و قدرتمند، صفراوی است و افراد لاغر غیرعضلانی و ضعیف، سوداوی خواهند بود.

وی افزود: در افراد صفراوی، استخوان بندی درشت است، مچ دست پهن و قفسه سینه فراخ دارد.

افراد بلغمی با وجود آنکه درشت‌هیکل هستند، استخوان بندی کوچک دارند

علوی ادامه داد: افراد بلغمی با وجود آنکه درشت‌هیکل هستند، استخوان بندی کوچک دارند، درشتی آنان بیشتر ناشی از چربی است که درشتی هیکل این افراد بر حسب خوردن مواد سرد و تر بیشتر شده یعنی چربی بدن این افراد بیشتر می‌شود.

سودا موجب کشیدگی استخوان می‌شود

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: سودا موجب کشیدگی استخوان می‌شود زیرا بافت استخوان‌ها از سودا است؛ لذا بدن سوداوی‌ها با استخوان‌های کشیده ناحیه انگشتان, ساعد و سایر مناطق خود را نشان می‌دهد.

صفات کلیدی

برونگرا
فعال
اجتماع
پر سر و صدا
پرحرف
حاضر جواب
مصمم
خودانگیخته
پیشقدم
پیشگام
جاه طلب
هیجانی
سریع
چالاک
عجول
ناآرام
بیقرار
بیش فعال
پرتحرک
پر جنب و جوش
پر انرژی
متغیر
ناپایدار
جوگیر
اهل رقابت
ریسک پذیر
شجاع
پر جرات
جسور
تحریک پذیر
تهاجمی
پرخاشگر
بداخلاق
تندخو
عصبی
رُک و صریح
بهانه گیر
لجباز
زود از کوره در رفتن
دارای استعداد خشونت
کم حوصله
کم تحمل
جدی
باهوش
زیرک
ریزبین
تیزبین
دقیق
نکته سنج
بدبین
منفی نگر
دارای حافظه بسیار خوب
دارای روحیات مردانه
آینده‌نگر
تصمیم گیرنده سریع
عملگرا
با پشتکار
با اراده
منظم
مقید به اصول
محکم
استوار
خودخواه
تک رو
پر ادعا
متعصب
افراطی
مدیر

رژیمهای مفید برای افراد صفراوی مزاج در طب سنتی

اصلاح افراد صفراوی مزاج :

غذاهایی که این گونه مزاج های صفراوی را اصلاح می کنند عبارتند از :

خوردنی هایی که حالت اسیدی دارند و ترشی جات طبیعی مانند : لیمو ترش , زرشک , نارنج , گریپ فروت با عسل , ترنجبین , شیرخشت , کاهو , کیوی , آلو بخارا , آلوچه , اسفناج , تمبر هندی به صورت دم کرده , لیمو شیرین , پرتقال , نان جو و آش جو.

مجموعا این نوع افراد باید از غذاهای خنک استفاده کنند . یعنی از غذاهایی که PH آنها از نظر علمی زیر 3/7 باشد .

عرق کاسنی و عرق شاهتره بهترین نوشیدنی برای این گونه افراد است و آنها برای شستشو بدن خود باید از سدر و ختمی استفاده کنند .

بهترین روش برای این گونه افراد این است که از خوردن چای و گرمی جات جدا بپرهیزند تا بزودی سلامت خود را بدست اورند , در غیر این صورت دچار بیماری های کبدی مثل کبد چرب و در صورت عدم رعایت نهایتا دچار بیماری سیروز کبدی می شوند. همانگونه که بیش از این گفته شد , ساده ترین و عاقلانه ترین روش برای اصلاح مزاج , شناخت نوع مزاج و شناخت نوع غذا و مصرف به موقع انهاست تا بیماری سرکوب شود و سیستم ایمنی بدن تقویت گردد.

تخلیه معده این افراد به روش قی کردن دوره ای بسیار مناسب می باشد در واقع کار حکیم آن است که افراد پر حرارت جامعه را شناسایی نموده و به طرق محتلف پیشنهاد شده ی سنتی , حرارت بدن انها را پائین تر بیاورد. و خوردن همه انواع مرکبات , انار , شاه توت , خیار , سیب , گلابی , البالو , گیلاس , آلو , گوجه سبزو زرشک برای افراد صفراوی مزاج مفید است .

بهترین دارو برای این افراد هندوانه , گرمک , کدو خورشتی , هویج فرنگی , روغن زیتون و سوپ جو , سبزیجات مانند اسفناج و گشنیز , لیموترش , است . همچنین سیب زمینی بخار پز , قارچ , بامیه , پیاز , برگه هلو , برگه زرد آلو , مغز بادام خام تازه , برنج سفید با روغن زیتون , کدو حلوایی با نخود فرنگی , عدس , ماش , جو دوسر , مخمر آبجو , لیمو عمانی برای کبد و افراد صفراوی مزاج بسیار مفید است .

و همچنین بذر های ملین و شربت آب عسل با لیمو ترش تازه به این افراد توصیه می شود .و چای , قهوه , نسکافه , تخم مرغ , غذاهای فریز شده و زود پز شده , سس و رب , غذاهای چرب و پر حجم , ماکارونی و اش رشته , نوشابه و ادویجات تند , آب یخ , نوشیدن مایعات همراه و بعد از غذا , شیرینی جات قنادی و مصنوعی , آجیل شور و گوشت قرمز , ریزه خواری , بادمجان , موز , خربزه , آناناس و طالبی برای این افراد ضرر دارد.  در این جا بحران هایی که در طول زمان باعث ترشح ناگهانی صفرا به خون می شود را برای شما معرفی می نمائیم . بحران هایی که بارها و بارها هر یک از شما با انها مواجه شده اید نظیر :

پدیده بلوغ برای نوجوانان – پدیده ی ازدواج – پدیده ی باردار شدن – پدیده ی زایمان – پدیده ی شنیدن ناگهانی خبر بد –پدیدهی یائسگی – بلند کردن هالتر در بدن سازی – مسابقه فوتبال و… همگی جزء بحران های صفراوی حساب می شوند یعنی با پیدایش هر کدام از دوران زندگی یا افعال مختلف فوق به ناگهان مقادیر زیادی صفرا (یعنی هورمون های خونی گرم مزاج ) وارد خون شده و شخص را دچار یک نوع التهاب حرارتی شدید می کند مثل حالت گرگرفتگی در زنان یائسه .

مصرف غذاهای فریز و سرخ‌شده به صفراوی مزاج‌ها آسیب می‌رساند و این افراد باید از مصرف نوشیدنی‌های گرم پرهیز کنند.


 

صفراوی مزاج

 

 

صفراوی‌ها افرادی هستند که معمولاً در تابستان احساس گرمای زیاد و گرگرفتگی می‌کنند اما در زمستان احساس خوبی دارند و معمولاً زیاد در زمستان لباس زیاد نمی‌پوشند و با خوردن غذاهای با طبع گرم حالشان بد می‌شود.  افرادی که دارای طبیعت گرم و خشک هستند، خلط صفرا در بدنشان زیادتر است.

 

مفیدها برای صفراوی مزاج‌ها
صفراوی مزاج‌ها باید از غذاهای خنک و دارای PH زیر 7.2 استفاده کنند.

عرق کاسنی و عرق شاه‌تره بهترین نوشیدنی برای صفراوی مزاج‌هاست.

همچنین مصرف ترشی که حالت اسیدی دارد از جمله لیموترش، زرشک، نارنج، گریپ‌فروت با عسل، ترنجبین، شیرخشت، کاهو، کیوی، آلو بخارا، آلوچه، اسفناج، تمر هندی به صورت دم‌کرده، لیموشیرین، پرتقال، نان جو و آش جو به منظور اصلاح مزاج‌های صفراوی بسیار مفید است. 
بهترین مواد غذایی برای این افراد هندوانه، گرمک، کدو خورشتی، هویج‌فرنگی، روغن‌زیتون، سوپ جو، سبزیجات از جمله اسفناج، گشنیز و لیموترش است. 
همچنین سیب‌زمینی بخارپز، قارچ، بامیه، پیاز، برگه هلو، برگه زردآلو، مغز بادام خام تازه، برنج سفید با روغن‌زیتون، کدوحلوایی با نخودفرنگی، عدس، ماش، جو دوسر، مخمر آبجو و لیموعمانی برای کبد افراد صفراوی مزاج بسیار مفید است.

 

مضرها برای صفراوی مزاج‌ها
صفراوی مزاج‌ها باید از مصرف نوشیدنی‌های گرم پرهیز کنند؛ نوشیدنی‌های گرم موجب برهم خوردن تعادل صفراوی مزاج‌ها می‌شود. بر همین اساس اصولی‌ترین روش برای اصلاح مزاج، شناخت نوع مزاج و تطابق دادن تغذیه با آن است تا بیماری سرکوب و سیستم ایمنی بدن تقویت شود.

مصرف نوشابه، ادویه‌های تند، آب یخ، نوشیدن مایعات همراه با غذا یا بلافاصله بعد از آن، شیرینی‌های قنادی و مصنوعی، آجیل شور، گوشت قرمز همچنین بریده‌بریده غذا خوردن یعنی اینکه انسان مدام در حال خوردن باشد مانند تخمه شکستن برای افرادی که دارای طبیعت گرم و خشک هستند، مضر است

مصرف موز، خربزه، آناناس و طالبی برای افراد صفراوی مزاج ممنوع است و باید از مصرف آن خودداری کنند.
چای، قهوه، نسکافه، لبنیات، تخم‌مرغ و غذاهای فریزشده، زودپزشده و سرخ‌شده، سس و رب، غذاهای چرب و پرحجم، ماکارونی، آش رشته، سیر و همه غذاهای با طبیعت گرم، از مواد غذایی زیان‌آور برای صفراوی مزاج‌هاست.

مصرف نوشابه، ادویه‌های تند، آب یخ، نوشیدن مایعات همراه با غذا یا بلافاصله بعد از آن، شیرینی‌های قنادی و مصنوعی، آجیل شور، گوشت قرمز همچنین بریده‌بریده غذا خوردن یعنی اینکه انسان مدام در حال خوردن باشد مانند تخمه شکستن برای افرادی که دارای طبیعت گرم و خشک هستند، مضر است.

مصرف تنقلات، بادنجان، موز، همه غذاهای ساندویچی، خربزه، آناناس و طالبی نیز برای صفراوی‌ها زیان‌آور است.

علت ممنوع بودن غذاهای دارای طبیعت گرم و خشک برای افراد صفراوی مزاج این است که PH این غذاها و نیز PH کبد بالاست و استفاده از این مواد باعث افزایش دمای کبد و ترشح زیاد صفرا و در نتیجه ایجاد راه‌بندان در مجاری کبد می‌شود. این حالت موجب تشکیل سنگ‌های صفراوی در کیسه صفرا می‌شود و علائمی نظیر یبوست، زرد شدن چهره و دردهای شدید در ناحیه راست بدن در زیر دنده‌های راست را ایجاد می‌کند.

شاد و پیروز باشید دوستان عزیزم

 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان