مدیتیشن ماورایی برای عشق‌ورزی و محبت

تعداد امتیاز: 0

مدیتیشن ماورایی برای عشق‌ورزی و محبت

با گفتن اسم مدیتیشن اولین تصویری که در ذهن‌مان نقش می‌بندد شاید باشگاه‌های یوگا باشد. مدیتیشن شاخه‌ها و روش‌های مختلفی دارد که با توجه به خواسته‌ی‌تان می‌توانید یکی از این فرم‌های مدیتیشن را اجرا کنید. روش و فرمی که در این مقاله به آن می‌پردازیم نوع خاصی از مدیتیشن است که شاید کس توجه زیادی به آن نداشته است. روش LKM فرمی خاص از مدیتیشن است که با به کار بستن آن عشق، شادمانی و محبت را به خود سرازیر می‌کنید.

مراحل زیر را به تریتیب انجام دهید و به پیش روید!

1- درک مدیتیشن ماورایی برای عشق‌ورزی و محبت ( LKM )

LKM شکلی از مدیتیشن است که می‌تواند احساسات شما را برای عشق‌ورزی و محبت به خودتان و دیگران دوچندان کند. LKM می‌تواند به شما روش‌ها و ابزارهایی را ارائه کند که شما را در عشق‌ورزی و محبت به خودتان استاد ماهری کند.

2- اصول LKM را در آغوش بگیرید

مدیتشین عشق‌ورزی و محبت یعنی عشق‌ورزیدن بدون هیچ‌گونه انتظار برای بازگشت محبت و بدون هیچ شرایط و بندی است. این مدیتیشن شما را ترغیب می‌کند به عشق‌ورزیدن بدون هیچ‌گونه قضاوتی هم برای خود و هم برای دیگران.

  • قضاوت‌کردن در مورد خودمان و دیگران باعث شرایط خیلی بدی در روابط‌مان با دیگران خواهد شد. همچنین قضاوت در مورد خودمان نیز باعث درگیرشدن ذهن‌مان با این مقوله می‌شود.یادگرفتن عشق‌ورزی بدون قضاوت‌کردن و انتظار مثل یادگرفتن برای عشق‌ورزی و از خودگذشتن است.

​3- نفس‌های عمیق!!!

با نفس‌های عمق و آرام شروع به تنفس کنید. روی یک صندلی به راحتی بنشینید و نفس عمیقی بکشید و سینه‌های‌تان را پر از هوا کنید، این عمل باعث باز شدن دیافگرام شما خواهد شد. سپس هوای درون سینه‌های‌تان را به آرامی به‌طور کامل خارج کنید.

4- خودتان را با عبارت‌های تاکیدی حمایت کنید

از زمانی که شما نفس‌های عمیق‌تان را ادامه می‌دهید، شروع به تکرار کردن عبارت‌های تاکیدی برای خودتان نیز کنید :

  • من می‌توانم به آرزوهایم دست پیدا کنم و در شادی و آرامش زندگی کنم.
  • من می‌توانم دیگران را با تمام وجودم و قلبم دوست داشته باشم.
  • من برای خودم و خانواده‌ام آرزوی بهترین‌ها را می‌کنم.
  • من آرزوی داشتن سلامتی برای خودم، خانواده‌ام، دوستانم و همه‌ی مردم را دارم.
  • من می‌توانم خودم و دیگران را ببخشم.

​5- باورهای منفی را شناسایی کنید، به جای آن شما می‌توانید عبارت‌های تاکیدی مثبتی داشته باشید

هنگامی که شما در حال تکرارکردن عبارت‌های تاکیدی مثبت هستید ممکن است افکار منفی درباره‌ی خودتان به ذهن‌تان خطور کند. به این فکر کنید که چه‌کسی باعث به وجودآوردن این افکار در شما شده است. افرادی را در ذهن‌تان به یاد آورید که عشق‌ورزی بدون قید و شرط از طرف شما برای آنها بسیار سخت است. عبارت‌های تاکیدی مثبت را دوباره با قدرت هر چه بیشتر تکرار کنید و این افراد را به یاد آورید و عشق خودتان را به آنها سرازیر کنید.

6- درباره شخصی فکر کنید که شما احساس خیلی خوبی نسبت به آن دارید

شخصی را که خیلی دوست دارید و به او عشق می‌ورزید را به یاد آورید و شروع به تکرار کردن عبارت‌های تاکیدی منید و سعی کنید حتما تصویر آن فرد را در ذهن‌تان نگه دارید.

7- درباره‌ی شخصی فکر کنید که شما هیچ احساسی نسبت او ندارید

عبارت‌های تاکیدی را تکرار کنید در حالیکه تصویر آن شخص را در ذهن‌تان نگه داشته‌اید.

8- به خودتان اجازه دهید که پر از عبارات تاکیدی مثبت شوید

بدون اینکه به شخص خاصی فکر کنی، عبارت‌های تاکیدی مثبت را تکرار کنید. به جای تمرکزکردن بر مثبتبودن، اضهارات تاکیدی مثبت همراه با احساسات مثبت داشته باشید. به خودتان اجازه دهید که سرشار از احساسات مبت شوید و عشق سراتاسر شما را فرا بگیرد و این عشق‌ورزی و محبت را به سرتاسر این جهان هستی بفرستید.

9- جمله‌ای نهایی از عشق را تکرار کنید!

زمانی که احساس کردید سرتاسر مملو از عشق‌ورزی و محبت هستید جمله‌ی نهایی عشق را تکرار کنید : " تمام مردم جهان با نشاط، شادی و سلامتی زندگی می‌کنند. " پنج بار این جمله ی تاکیدی را تکرار کنید و بگذارید که احساسات و تمام وجودتان پر از عشق‌ورزی و محبت شود و سپس این عشق‌ورزی و محبت زیبایی را که در درون‌تان به وجود آوردید را به جهان هستی ارسال کنید.

تمامی این مراحل آورده شده در این مقاله را به ترتیب و پشت سر هم تکرار کنید تا بتوانید مدیتیشن ماورایی برای عشق‌ورزی و محبت را به خوبی انجام دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان