تأثیر رقص بر روحیه و جسم

تعداد امتیاز: 1

تأثیر رقص بر روحیه و جسم

آیا می خواهی روحیه سرزنده و شادتری داشته باشی؟ دوست داری بخندی و لاغر بشی و تناسب اندام خودت را به دست بیاری؟ از رژیم های سخت غذایی و انجام ورزش های سنگین خسته شدی؟ یک راه جالب را پیشنهاد می کنم  انجام حرکات موزون و رقص! رقص هنری است که موجب شادی و بهبود روحیه و سلامت جسم می شود.

همه فواید رقص برای ذهن و بدن

با رقصیدن عملکرد قلب و ریه ها را بهتر کنید

با رقص خطر ابتلا به فشارخون بالا، دیابت نوع دوم و سرطان را کاهش دهید

رﻗﺼﯿﺪن اﺣﺘﻤﺎل اﺑﺘﻼ ﺑﻪ ﭘﻮﮐﯽ اﺳﺘﺨﻮان را تا حدود زیادی کاهش می دهد

تعادل عمومی بدن با رقص ممکن می شود

رﻗﺺ از ﺑﺮوز ﺑﯿﻤﺎری آﻟﺰاﯾﻤﺮ و ﺟﻨﻮن پیشگیری می کند

برقصید و کنترل وزن و تناسب اندام خود را به دست آورید

با حرکات موزون و رقص اعتماد بنفس و روحیه بهتری پیدا کنید

برقراری روابط اجتماعی و بهبود مهارت های رفتاری با رقص به اوج خود می رسد

رقص ذهن را تازه و فعال نگاه می دارد

فواید رقصیدن از نظر متخصصین

متخصصین عقیده دارند رقص فعالیتی است که تمام قسمت های بدن را درگیر می کند و علاوه بر ماهیچه ها، مفاصل را نیز تقویت می کند. رقص می تواند تمرینی برای پیشگیری از آسیب های مفصلی و استخوانی باشد. متخصصان توصیه می کنند هر کس، حداقل 5 بار در هفته به مدت 30 دقیقه فعالیت فیزیکی مؤثر داشته باشد و این زمانی است که برای سلامت ارگان های بدن الزامی است.رقص بیشترین فعالیت فیزیکی را به همراه دارد.

با رقصیدن سایز دور کمر کاهش یافته و مدت ها باقی می ماند. با تداوم در رقص و انجام روزانه آن می توانید برای همیشه از هم سالان خود سالم تر، جوانتر، زیباتر، شادتر و امیدوارتر باشید.

به راستی تاکنون کسی را دیده اید که در حین رقص، اخمو، افسرده و یا کسل باشد؟ خیر. رقص در ذات خود خنده و شور و نشاط را به شما هدیه می کند. همه ما گاهی نیاز به تفنن و تمدد اعصاب داریم اینطور نیست؟

چه نوع رقصی فایده بیشتری دارد؟

این روزها رقص های لاتین و زومبا خیلی طرفدار پیدا کرده و آن به دلیل تاثیری ست که بر زیبایی اندام دارد. راز شادابی، سلامتی، تناسب در جسم و روح را در رقص می توانید پیدا کنید. با زومبا چربی بیشتری می سوزانید و قدرت بدنی را بهبود می بخشید.

بهتر است بدانید که حتی رقص های آرامی مثل "والس، نیز اگر به مدت 30 دقیقه ادامه یابند برابر با حدود 3 مایل پیاده روی متوسط تاثیرگذار هستند.

فرقی نمی کند چه نوع رقصی را انجام می دهید مهم نفس رقصیدن و تداوم در حرکات است. نیازی نیست تا با به خود فشارآورده و عرق بریزید، کافیست 30 دقیقه به هر نوعی که مایلید برقصید. گوش دادن موسیقی به هنگام رقص فواید آن را چند برابر می کند. پس منتظر چه هستید؟ یک موزیک شاد انتخاب کنید و با آن برقصید و از سلامت جسم و روحیه خود شگفت زده شوید.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان